facebook sitemap homepage kontakt sobota 04. 12. 2021

TZ: Soutěž Žihadlo 2012 se otevírá i neziskovým organizacím ze Slovenska

Obecně prospěšná společnost Neziskovky.cz vyhlašuje již 6. ročník soutěže o nejlepší veřejně prospěšnou reklamu neziskových organizací Žihadlo roku 2012. Pro letošní ročník si organizátor soutěže připravil dvě novinky - do soutěže se mohou nově přihlásit i neziskové organizace ze Slovenské republiky a do hodnocení se zapojí formou on-line hlasování také veřejnost.

Marek Šedivý, ředitel Neziskovek.cz, upřesňuje: "Soutěž Žihadlo je jediná svého druhu v České republice, která oceňuje výhradně kampaně neziskových organizací. V posledních  dvou ročnících se nám stalo, že se do soutěže chtěly přihlásit také neziskovky ze Slovenska. Jejich účast ale pravidla soutěže neumožňovala. Upravili jsme pravidla a letos poprvé jsme Žihadlo otevřeli také slovenským neziskovým organizacím a s nimi i slovenským reklamním agenturám. Těšíme se, že tento krok zvýší konkurenci mezi nominovanými projekty a přispěje k vysoké kvalitě soutěže," uvedl Šedivý a dodal: "Abychom si ověřili, zda se liší názory odborné poroty a široké veřejnosti, vytvořili jsme samostatnou kategorii, v níž bude nejlepší veřejně prospěšnou kampaň podle svého vkusu volit právě veřejnost."

Finanční situace neziskových organizací zůstává vzhledem k ekonomické krizi napjatá a reklamní kampaně tak často vznikají jen díky dobrovolníkům a sponzorské spolupráci s reklamními agenturami, které na nich pracují. "Bez kontaktů do reklamního byznysu si neziskové organizace obvykle nemohou realizaci informačních kampaní dovolit. Naštěstí se stále najde dost nadšenců a reklamních agentur, kteří pracují pro neziskové organizace bez nároku na honorář. Soutěž Žihadlo je jedinečnou příležitostí, jak neziskové organizace mohou svým partnerům poděkovat," uvedla Pavlína Housová, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB, hlavního partnera soutěže.

Cílem soutěže Žihadlo roku je upozornit na kvalitní veřejně prospěšné kampaně neziskových organizací, které podněcují společnost k veřejně prospěšným aktivitám. Soutěž je otevřená pro nestátní neziskové organizace a příspěvkové organizace z celé České a Slovenské republiky, které medializují veřejně prospěšný projekt, jenž není starší než jeden rok. Kampaň může nominovat pouze zadavatel (nezisková organizace) a to do kategorií tištěná reklama, televizní a kino spot, rádiový spot a internetová kampaň. Přihlášky je možné podávat do 10. října 2012.

Vítězné kampaně budou letos vyhlášeny a oceněny v průběhu slavnostního večera 22. listopadu 2012 ve Strahovském klášteře v Praze. Ocenění bude uděleno nejen zadavateli kampaně - neziskové organizaci, ale i tvůrci kampaně, kterým je ve většině případů reklamní agentura. Soutěž Žihadlo roku tímto oceňuje i spolupráci neziskového a komerčního sektoru.

Hlavní partner soutěže: ČSOB, a.s.

Mediální partner soutěže (Slovensko): 1. slovenské neziskové servisné centrum

Kontakt:
Marek Šedivý
email: sedivy@neziskovky.cz
tel.: +420 603 154 999
O organizátorovi soutěže:

Obecně prospěšná společnost Neziskovky.cz působí na trhu od roku 1993. Posláním organizace je prostřednictvím kvalitního vzdělávacího a informačního servisu rozvíjet neziskový sektor v ČR a podporovat filantropii.

V rámci naplňování svého poslání organizace od roku 2002 provozuje informační portál www.neziskovky.cz. Portál poskytuje ucelený přehled o neziskovém sektoru v ČR, obsahuje Katalog českých neziskových organizací a jejich služeb, Burzu práce, Daňový kalkulátor, Databázi finančních zdrojů, aj.

Neziskovky.cz svým klientům z řad neziskových organizací poskytují vzdělávací kurzy, komplexní vzdělávací programy, zajišťují odborné konzultace týkající se neziskového sektoru, vydávají online měsíčník Svět neziskovek, aj. Firemním klientům pomáhají v oblasti společenské odpovědnosti, firemního dárcovství a filantropie.

Neziskovky.cz se dlouhodobě věnují také propagaci práce neziskových organizací mezi širokou veřejností. Od roku 1998 po dobu deseti let organizace každoročně pořádala celostátní informační kampaň 30 dní pro neziskový sektor. Na mediální kampaň navázala v roce 2007 soutěž o nejlepší veřejně prospěšnou reklamu Žihadlo roku.

Neziskovky.cz mají své zastoupení v Radě vlády pro nestátní neziskové organizace a podílí se na vzniku nové legislativy. Dále jsou zakládajícím členem Asociace veřejně prospěšných organizací (AVPO), členem Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR (AIVD), Tematické sítě pro sociální ekonomiku (TESSEA) a mezinárodní sítě International Capacity Building Alliance (ICBA).

V minulosti organizace stála společně s partnery Ministerstvem informatiky ČR a Centrem pro výzkum neziskového sektoru u zrodu Evidence nestátních neziskových organizací na Portálu veřejné správy. Společnost Neziskovky.cz se podílela na novele zákona o obecně prospěšných organizacích a v současnosti spolupracuje při vzniku zákona o statusu veřejné prospěšnosti.

Více informací o obecně prospěšné společnosti Neziskovky.cz naleznete na www.neziskovky.cz.

zpět
tisk